Adam Peaty, eroul de înot la olimpiade, arată impresionante flotări Superman care l-au ajutat să câștige aur la Rio 2016

Alte Sporturi

Horoscopul Tău Pentru Mâine

Adam Peaty, eroul de înot al Jocurilor Olimpice Britanice, și-a demonstrat abilitățile incredibile de presare a puterii în această postare genială pe Instagram.

clasa myleene graham quinn

Tânărul de 21 de ani din Uttoxeter a câștigat prima medalie a Marii Britanii la Jocurile Olimpice de la Rio, încheind o așteptare de 28 de ani pentru un bărbat din Marea Britanie care a înotat aur în acest proces.

El a arătat puterea explozivă din brațe în videoclip, care a fost filmat în timp ce se antrena înaintea Jocurilor de la Rio.

Filmat cu un steag al Uniunii în fundal, Peaty se împinge de pe sol cu ​​mișcare lentă înainte de a bate din palme.

Peaty decolează în timpul apăsării puterii

Se pregătește să bată din palme

Își arată abilitățile de presă

Adam Peaty sărbătorește după ce a doborât recordul mondial și a câștigat aurul în finala masculină de 100 m pe sân

Peaty era departe și departe de clasa terenului (Imagine: AFP / Getty)

Nu de când Adrian Moorhouse, în 1988, un bărbat britanic a câștigat un titlu olimpic de înot și Peaty a câștigat aceeași cursă de 100 de metri brută într-un record mondial de 57,13 secunde și cu mai mult de 1,5 secunde.

Dar Peaty, care are dublu campion olimpic și de patru ori medaliată Rebecca Adlington ca mentor și antrenorul său City of Derby, Mel Marshall, pentru a-l îndruma, nu se va odihni pe lauri.

Aștepta deja cu nerăbdare să aducă îmbunătățiri performanței inegalabile atunci când se întoarce la antrenament la Repton School și la Universitatea Loughborough după o pauză bine câștigată.

Peaty, care concurează vineri la ștafeta de 4x100 m, a spus: „Da, sunt gata. Am primit unul dintre cei mai buni mentori din lume în Mel. A fost acolo și a făcut totul.

- Și îi vorbesc destul de mult lui Becky. A fost acolo și a făcut totul.

„Dar nu mă voi mulțumi cu asta. Voi împinge înainte.

Adam Peaty sărbătorește după ce a doborât recordul mondial și a câștigat aurul în finala masculină de 100 m la sân

Peaty și-a spulberat propriul record mondial (Imagine: AFP / Getty)

„Sunt sigur că fiecare medaliat cu aur spune asta, dar eu și Mel acționăm diferit, urmărind întotdeauna excelența și auto-perfecționarea.

câștigătorul solo de urmărire

„Va fi bine să ne întoarcem la Repton, să ne întoarcem la Loughborough și să luăm în considerare acele zone pe care le putem îmbunătăți.

„Dar, deocamdată, bucurați-vă, faceți acest releu și, sperăm, obțineți o altă performanță bună pentru echipa GB.”

Peaty intenționează acum să se mute din casa familiei pe care o împarte cu mama Caroline și tatăl Mark, care se aflau în Rio pentru a-l urmări alături de prietena sa Anna Zair, o studentă de psihologie a Universității Loughborough, în vârstă de 19 ani.

„Singurul motiv pentru care nu m-am mutat a fost din cauza formulei câștigătoare”, a spus Peaty, care nu a văzut niciun motiv de răsturnare în procesul de acumulare la Rio.

„Nu mă pot opri din a mă ciupi”, a scris Zair pe Twitter luni dimineață, după ce s-a trezit la realizarea că iubitul ei este campion olimpic.

Bunica Mavis Williams, în vârstă de 74 de ani, trebuie să fie și ea neîncrezătoare.

ce sa întâmplat cu Maplin

A fost șocat când i s-a informat că adepții ei de pe Twitter au crescut de la zeci la mii în câteva ore, devenind un câștigător clar în bătălia prietenoasă a adepților cu mama sa.

Și Peaty așteaptă cu nerăbdare să se reunească cu nanul său.

„Nanul meu înseamnă lumea pentru mine. Sper să fie mândră ”, a adăugat el.

„Este o mare mare. Ea a crezut întotdeauna și în mine. Mi se pare amuzant că ei concurează pentru asta, dar acesta este genul de familie care suntem.

Tânărul de 21 de ani a dominat de la început până la sfârșit (Imagine: AFP / Getty)

„Abia aștept să ajung acasă la nana mea și să-i dau o îmbrățișare masivă.

„(Dar) avem încă o treabă de făcut acum și vom continua să trecem la ștafeta de amestec.”

Marea Britanie a fost criticată rotund pentru că a câștigat doar trei medalii în piscină la Londra 2012, niciuna dintre ele nu a fost de aur.

Dar două au fost câștigate în cea de-a doua seară a finalelor de înot aici, Peaty fiind în frunte și Jazz Carlin a adăugat argint la 400 m liber.

Echipa britanică are șansa unei medalii la ștafeta medley, care prezintă două lungimi ale fiecărei lovituri, în special cu Peaty implicat.

Este una dintre numeroasele șanse de medalie în piscină, dar niciuna nu este la fel de cuie ca Peaty.

calendarul advent lidl 2017

S-a surprins chiar pe el însuși cu ultima sa durată finală, care l-a lăsat să se întrebe „Unde este toată lumea?”

Peaty a fost clar favoritul care a intrat în Jocuri ca campion mondial și singurul om din istorie care a înot sub 58 sec.

Aurul turbat este prima medalie pentru echipa GB a Jocurilor (Imagine: AFP / Getty)

El și-a îmbunătățit propriul record mondial la căldură, sâmbătă, cu 57,55 și a fost cu 0,07 mai lent în semifinala sa, în timp ce s-a calificat cel mai rapid.

Și s-a dus mai repede în timp ce se îndrepta spre o victorie supremă.

sensul lui 888 înger

A finalizat primii 50 de metri în 26,61, 0,08 sub un ritm record mondial și o a doua lungă furtună l-a văzut sporindu-și avantajul de a câștiga într-un timp chiar mai rapid decât își imaginase.

Cameron van der Burgh din Africa de Sud, campioana de la Londra 2012, a fost al doilea în 58,69 și Cody Miller din Statele Unite al treilea în 58,87.

Peaty a spus: „Mă voi descurca bine să ajung sub 57,9 în călduri, dar asta m-a suflat absolut.

Am ținut capul rece prin semifabricate și apoi am împins din nou.

„(Dar) coerența înseamnă mult mai mult pentru mine decât acele vremuri singure.”

Adam Peaty concurează pentru a bate recordul mondial și pentru a câștiga aurul în finala de 100 m pentru bărbați

Peaty a condus din start (Imagine: AFP / Getty)

Peaty a pretins aur într-un nou timp record (Imagine: AFP / Getty)