Celtic vs Zenit LIVE Scorul și actualizările de gol din Europa League în ultimii 32, ciocnire din prima manșă la Parkhead

Fotbal

Horoscopul Tău Pentru Mâine

Scott Brown rivalizează cu Emiliano Rigoni(Imagine: PA)

După ce a fost găsit dorit în Liga Campionilor de super-puterile Bayern München și Paris Saint-Germain, Celtic a revenit la acțiunea europeană împotriva echipei ruse Zenit St Petersburg.

Bhoys este o lovitură de 66-1 pentru a câștiga Europa League, dar se confruntă cu o egalitate dură împotriva ținutei rusești.

Bărbații lui Roberto Mancini sunt totuși în plină vacanță de iarnă - sporind șansa celticilor de a-i prinde la rece.

Celtic a revenit la câștiguri după o alunecare la Kilmarnock, cu o victorie cu 3-2 în Cupa Scoției împotriva Partick Thistle în weekend.

James Forrest a marcat un hat-trick, dar nu a fost nici pe departe convingător. Poate Brendan Rodgers & apos; lovitură laterală în seara asta?

Rezultatele loteriei azi in seara asta

Jocul este disponibil pentru a transmite în direct abonaților BT Sports din Marea Britanie prin intermediul aplicației lor.

Dar puteți urmări toată drama pe măsură ce se desfășoară acțiunea, chiar aici.

21: 5391 minute STATS 21: 3775 minute STATS 21: 2160 minute STATS 20: 50 45 minute STATS 20: 3530 minute STATS 20: 21 16 minute STATS 18:54

Mancini: Vom ataca

Aici este întotdeauna dificil. Celticii au un sprijin imens din partea fanilor lor și conduc echipa înainte 90 de minute.

Este posibil să avem unele probleme, deoarece acest meci va fi primul nostru joc oficial timp de două luni, dar vom încerca să arătăm cel mai bun fotbal al nostru.

Dacă îl putem câștiga, acesta va fi un rezultat excelent.

Nu sunt sigur că Brendan Rogers va fi de acord cu mine.

Eastens Revelion 2015

Vom încerca să jucăm fotbal de atac, să marcăm și să arătăm cel mai bun fotbal al nostru.

(Imagine: imagini de acțiune prin Reuters)

17:59

Programul lui Celtic

Coperta programului din această seară este minunată.

Au avut câteva bune în anii Bhoys.

Și în seara asta e acolo sus.

17:17

Cote de meci

Este posibil ca Brendan Rodgers să nu fie favoritele celtice, dar casele de pariuri o fac ... cel puțin în această seară.

poti reincalzi oul

Celtic câștigă: 13/9

A desena: 12/5

Zenit câștigă: 7/2

16:56

Rodgers face favoritele Zenit

Nu spun asta niciodată ușor, a spus el înainte de prima etapă de joi de la Glasgow. Mereu mă gândesc: „Suntem celți și ...”

Dar am fost întotdeauna realist. Cred că am fost întotdeauna un realist și când te uiți la investiția lor și la nivelul de jucători pe care îl au, se vor aștepta să treacă.

Ascultă, cred că ajungi în ultimii 32 și vor fi mereu jocuri grele.

care a câștigat strict 2019

15:06

Sinclair este pregătit să se lupte cu abilitățile lui Mancini după City

Șeful Zenit St Petersburg, Roberto Mancini, va vedea un Scott Sinclair mult diferit atunci când drumurile lor se vor întâlni din nou mâine, potrivit extremului celtic.
Tânărul de 28 de ani a fost semnat de Manchester City în 2012 de la Swansea, când Mancini era la conducerea stadionului Etihad, dar nu a reușit să aibă un impact sub italiană, alăturându-se Aston Villa în 2015, după împrumuturi la West Brom și Villa, înainte de a ajunge la Parkhead un an mai târziu.
Sinclair a devenit un pilon al echipei lui Brendan Rodgers de atunci, câștigând un triplet intern în primul său sezon și căutând un al doilea în acest an și în prezent este golgheterul Hoops cu 17 goluri.
Înaintea primei etape a luptei lor din Europa League cu Zenit la Celtic Park, englezul și-a reamintit timpul petrecut sub italian și a spus:

Când am mers la City, am jucat doar câteva jocuri sub el. Sunt mult diferit.

Dar sunt atât de mulți jucători acolo care nu au obținut chiar atât de mult timp de joc pe cât și-ar fi dorit.

Acum sunt mult mai diferit decât atunci.

doamna colin campbell tânără

Nu am un punct care să-i dovedesc, este pentru mine.

Aveți aceste ținte și nivelurile la care doriți să jucați și pentru mine funcționează din greu și îi oferă 100%.

Este un manager foarte tactic, sunt sigur că va face multă muncă tactică pentru a ne împiedica să executăm mâine și sunt sigur că va dori să câștige jocul.